Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yalçın TONBUL'un İlçe Kaymakamımız Levent YETGİN ile görüşmeleriyle başlayan Kargapazarı İlkokulu Anasınıf binasının tadilat çalışmaları projesi Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Fatih YILMAZ, Dr. Remzi YARDIMCI ve Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin katkıları ile şekillendi.

Dicle Üniversitesinde yapılan Kermes ve Konser sonucu toplanan paralar İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Kargapazarı İlkokulu Anasınıfı için bina tadilat çalışmaları başladı.

Tadilat tamamlandıktan sonra Okulumuzu ziyarete gelen Dicle Üniversitesi Öğretim Üyeleri ve 35 Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Öğrencisi; İlçe Kaymakamımız Levent YETGİN, İlçe Garnizon Komutanı Erdinç DEMİRAL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali YILDIZ ve Diğer Kurum Amirlerinin katılımıyla Kargapazarı İlkokulunun düzenlediği programa katıldı.

Programda konuşan Kaymakamımız Levent YETGİN; 'Biz Devlet adına yaptığımız çalışmalar, bu bizim görevimiz deyip yatırımlarımıza devam ediyoruz. Ama Devletin görevli olduğu bir alanda, hiç oralarla ilgisi olmayan, sorumluluğu olmayan bu tip organizasyonlara bizim işimize el vermezi omuz vermesi bu işi çok anlamlı kılıyor' diyerek sözü Prof. Dr. Yalçın TONBUL'a bıraktı. Prof. Dr. TONBUL; ' Biz bu okulun onarımını kendi cebimizden yapmadık. Bunu herkesin bilmesini istiyorum. Çevremizde ve ülkemizde yeterince iyi insan var. Bizde bu okulu, bu iyi insanların destekleriyle yaptık. Önemli olan böyle ihtiyaçların bu insanlara yansıtmaktı, bizde bunu o insanlara aktardık' diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Öğrenci Etkinliklerinden Anasınıfının açılışı yapıldı. Açılış sonrası Kaymakamımız Levent YETGİN öğrenciler ile yemekte bir araya gelerek sorularını cevaplandırdı.

Yemekten sonra yağmur altında malzemeleri sınıflara taşıyarak yerleştiren öğrenciler vedalaşarak ayrıldılar.

FOTOĞRAF GALERİSİ